Haber

Son dakika… Okulların açılış tarihi açıklandı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılacağı tarihi açıkladı.Bakan Selçuk, katıldığı bir programda okulların 1 Haziran’da açılabileceğini belirtti.

Ziya Selçuk şu bilgileri paylaştı:

“Her şey normal sürerse okulları 1 Haziran’da açarız. Bütün toplumun bilgisi dahilinde bakanlıklarla aramızda iletişim çalışmalar hep bir yerde bağlanıyor.

31 Mayıs’a kadar bu süreç böyle devam edecek.

Okullarımızın dezenfektanlarla temizlenmesi alınması gereken tedbirler bu işlerin tedbir kısmına yönelik olarak meslek liselerinde ele alının konular.

Televizyonda eğitim telafidir. İnternet desteği, EBA’da ne kadar kaldığı, neler öğrendiği, ödevlerini yapıp yapmadığı bunların her birini kişi bazında görebiliyoruz.

1 Haziran’da biz okulları açınca bizim telafimiz başlar. 1 Haziran’da okullar açılırsa, şöyle bir süreci var.

Bazı ölçme değerlendirmelerimiz var. Ne kadar eksik olduğunu belirleriz, bunu da bölgelere göre belirleriz.

Televizyon, internet eğitiminden sonra kalan eksiklikler neyse belirleniyor ve çocuğa göre bir telafi uygulamaya koyarız. Bir genel telafi var birde kişiye özel telafi var.

Her bir öğrencinin saat saat izleyen, program çizen, konu anlatımlarını belirleyen, çocuğun çözdüğü soru tipine göre özel sorular hazırlayan ya da sıfırdan başlatan, kaydolmak istediği bölümü belirleyen yapay zeka destekli programımız var.

Metropoldeki, şehirlerdeki, okullardaki duruma göre ayrı bakarız. Şu eksikler var der, telafi eğitiminin içeriği şu der başlarız.

Ben hiçbir zaman yaptığım işlerin kusursuz olduğunu demedim, bu benim iş anlayışım değil. Yapmamız gereken işler var, alt yapıda desteklememiz gereken süreçler var. Burada önemli olan şu, en az yüzde 90’a yakın olan bir sürecimiz var.

SORUMLU SINIF GEÇME

Dersi her halükarda halletmek durumunda böyle olağanüstü durumda bizim çocuklarımız birinci dönemde zayıf aldılar diye onları bu zayıfa bağlı olarak sınıfta bırakmamız doğru değil. Öğrencinin lehine bir bakış açısıyla sorumlu sınıf geçme söz konusu olacak, üst sınıflarda bu sorumluluklarını yerine getirmek kaydıyla geçecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu