Haber

Son dakika… İdlib’de bir şehidimiz var!

Suriye’de operasyonlar son hızla devam ederken bir acı haber daha geldi. İdlib’de rejim güçleri tarafından yapılan topçu atışı sonrası bir asker şehit oldu. Bir Mehmetçikte yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada bir Mehmetçiğimizin şehit olduğunu belirtti. Açıklamada şunlar yer aldı:

“İdlib’de çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim unsurları tarafından 02 Mart 2020 tarihinde yapılan topçu atışı neticesinde, 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 1 silah arkadaşımız da yaralanmıştır.

Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtaları mızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş ve hedefler tahrip edilmiştir. Gelişmeler takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.”

Şehidimizin Kimliği Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şehit Mehmetçiğin ismi “PİYADE UZMAN ONBAŞI MUSTAFA MUHAMMED AK” olarak belirtildi. Cenazesi yarın öğle namazına müteakip Gaziemir 15 Temmuz Şehitler Camiin’de kaldırılıp, Kadifekale Şehitliği’ne defnedilecek.  CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır şehidimizin İzmirli olduğunu resmi Twitter hesabından duyurdu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu