Haber

Son dakika… Bulgaristan’da da corona virüsü tespit edildi

Bulgaristan yönetimi tarafından yapılan açıklamaya göre, Bulgaristan’da ilk corone virüs vakası tespit edildi. Daha önce Türkiye’nin komşuları olan İran,Irak Yunanistan ve Ermenistan’da corona virüsü vakalarına rastlanmıştı.

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı tehdit altına alan corona virüsü(covid-19)  Türkiye’nin bir sınır komşusunda daha görüldü. Bulgaristan’da Bakanlar kurulu’na bağlı Ulusal Corona Virüsü Kriz Masası Merkezi üyeleri, bugün erken saatlerde yaptıkları toplantıda, ülkede 4 kişide corona virüsü vakası tespit edildiğini bildirdi.

Hastaların kimlikleri, Plevne’den 27 yaşında bir erkek ve Gabrova’dan 75 yaşında bir kadın olarak belirtildi. Ayrıca, Ulusal  Bulaşıcı ve Parazit Hastalıkları Merkezi’nin Başkanının yaptığı açıklamada Plevne’de iki erkek de, Gabrova’da iki kadında hastalık bulunduğu bilgisi paylaşıldı.

Hastalardan ikisinin akciğer rahatsızlığı nedeniyle hastaneye müracaat ettiği, hastanede yapılan corona virüsü testlerinin pozitif çıktığı belirtildi.

Ulusal Corona Virüsü Kriz Masası Merkezi’nde görev yapan Tümgeneral Prof.Dr. Ventsislav Mutafçiyski, 2 hastanın durumunun iyileştiğini belirtti. Ayrıca hastaların ülke dışına çıkmadıklarını ve salgın bölgesinden gelen insanlarla temasta bulunmadıklarını açıkladı.

Tümgeneral Mutafçiyski:

“ Hasta sıfırı yani hastalığın ilk kimden çıktığını tespit edemiyoruz” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu