Haber

Recep Aktuğ hayatını kaybetti

Aşk-ı Memnu dizisinin usta oyuncularından Recep Aktuğ’un ölüm haberi kızı tarafından sosyal medyada paylaşıldı.

65 yaşındaki usta oyuncu Recep Aktuğ hayatını kaybetti. Usta oyuncu yıllar önce yayınlanan Aşk-ı Memnu  dizisinde Hilmi karakterini canlandırmıştı.

Recep Aktuğ, iki yıl önce hastaneye kaldırıldı. Hastanede KOAH teşhisi konulan Recep Aktuğ’un kişisel ınstagram hesabından usta oyuncunun hayatını kaybettiği duyuruldu. 

Aktuğ’un kişisel hesabından yapılan açıklamada “Recep Aktuğ vefat etmiştir… Tüm sevenlerinin başı sağ olsun…” mesajı yayımlandı.

Haberi kızı paylaştı

Babasının ölüm haberini Twitter hesabından duyuran Zeynep Aktuğ ise “ Canım babam Recep Aktuğ’u kaybettim” dedi.

Yarın ebediyete uğurlanacak

Recep Aktuğ, yarın Zincirlikuyu Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak.

Recep Aktuğ Kimdir?

13 Mayıs 1954 senesinde Çeşme’de hayata gözlerini açan Recep Aktuğ, ilk ve ortaokulu İzmir’de okudu. Lise senelerinde müziğe merak saran Aktuğ, daha sonra TM Devlet Konservatuvarı’na kaydoldu. Recep Aktuğ, “Aşk-ı Memnu” dizisinde sergilediği usta oyunculukla milyonların sevgisini kazandı.

Eğitim hayatı boyunca grafikerlik, pazarlamacılık gibi işlerle meşgul oldu. Daha sonrasın da arkadaşı Tufan Aksoy aracılığıyla Çetin Emeç yönetiminde Hürriyet Magazin bölümü Hafta Sonu Gazetesi’inde muhabirlik görevi yaptı.

Bir buçuk yıl muhabirlik yapan Aktuğ daha sonra Şat Yapım’da Organizasyonluk işine girdi.

Anamur, Antalya, Girne,Akşehir festivallerinde görev aldı. Festivaller bitince Şat Yapım’ın ticari hayatı bitti. Recep Aktuğ, Şat yapımdan sonra ortaklarıyla beraber Arı Yapımı kurdu. Arı Yapım’ın ilk sanatçısı Sezen Aksu oldu. 

Recep Aktuğ, 1976 senesinde Türkiye’nin ilk eşlik vokal grubunu olan Kısa Dalga Vokal Gurubu’nu kurdu.

Kısa Dalga Grubu ilk gece çalışmasını Ayten Alpman ile Sheraton otelinde yaptı. Ayten Alpman , 1978 senesinde  Antalya Altın Portakal Şarkı yarışmasına iki beste ile katıldı. 

Yarışmada ikincilik ve yedincilik kazandı.

1928 senesinde yine Sezen Aksu ile Caddebostan Maksim gazinosunda beraber çalıştı. Ajda Pekkan ile de Süper Show’da beraber çalıştı.

Aktuğ, 1979 senesinde Cantekin ile Eurovision’a katıldı. 1981 yılında ise Giden Gençliğe ve Canım şarkılarıyla ilk kırkbeşliğini çıkardı.

1983 senesinde bestesi Buğra Uğur’a ait olan şarkı ile Eurovision Türkiye birincisi oldu ve ülkemizi Almanya’da temsil etti.

Recep Aktuğ bir çok reklam filminde ve dizilerde rol aldı. Ayrıca çok fazla beste ve şarkı sözüne imza attı.

Başarılarla dolu ömrü bu sabah itibariyle son buldu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu