HaberGenel

Ptt’den ücretsiz maske nasıl alınır?

Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın kararıyla ücretsiz maske dağıtımına başlandı. Ücretsiz maske temini edebilmek için PTT’nin online alışveriş sistemi ePTTAVM üzerinden elde edebilecekler.

PTT, Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın vermiş olduğu karara bağlı olarak, online sistem üzerinden ePTTAVM. com üzerinden ücretsiz maske temini yapılabiliniceğini açıkladı.EPTTAVM’de yapılan açıklamaya göre, başvuru formunu dolduran her vatandaş, 5 adet 3 katlı cerrahi maske elde edebilecek ve karşılığında hiçbir ücret ödemeyecektir.

KİMLER ÜCRETSİZ MASKE TEMİN EDEBİLİR?

sAĞLIK Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın kararıyla ücretsiz maske uygulamasına başlandı. Ücretsiz maskelerin, PTT’nin online alışveriş sistemi ePTTAVM üzerinden temin edileceği belirtildi. Ücretsiz maske dağıtımının 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki sokağa çıkma yasağı olan yurttaşları kapsamadığı açıklandı. Ücretsiz maske uygulamasından  sokağa çıkma yasağı olmayan yurttaşlar faydalanabilecek. 

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da , maske uygulamasıyla ilgili bir açıklama paylaştı. Fahrettin Altun şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanımız @RTErdoğan’ın talimatıyla, Sağlık ve Ulaştırma Altyapı Bakanlığı’nın koordinasyonunda 20-65 yaş arası vatandaşlarımıza maske dağıtılacaktır. maske.epttavm.com adresindeki formu dolduran her vatandaşımızın evine haftada 5 adet maske teslim edilecektir.”

EPTTAVM İLE ÜCRETSİZ MASKE NASIL ALINIR?

  • Ücretsiz maske edinmek için maske.epttavm.com adresine giriş yapmak gerekiyor.
  • Ücretsiz maske edinmek isteyen yurttaşların, her hafta 1 paket( bir pakette 5 adet bulunuyor) edinme hakkı var.
  • Adres bilgisinin eksiksiz ve doğru girilmesi gerekiyor.
  • Ücretsiz maske uygulaması PTT kargo ile ücretsiz taşınacaktır.
  • Aile üyeleriniz için maske temin etmek isterseniz, aile üyelerine ait bilgileri form üzerinden doldurarak onlara da ücretsiz maske temini sağlayabilirsiniz.
  • Ücretsiz maske temini 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki vatandaşları kapsamamaktadır. T.C kimlik numaranız ile doğrulama yapıldıktan sonra belirtilen yaş kriterlerine uymanız durumunda maskeniz tarafınıza gönderilecektir.

PTT’DEN YAPILAN DUYURU 

T.C Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın almış olduğu karara istinaden; online ortamda ePTTAVM.com üzerinden vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske temini sağlanacaktır.

Aile üyeleriniz için maske temin etmek isterseniz, aile üyelerine ait bilgileri form üzerinden doldurarak onalra da ücretsiz maske temini sağlayabilirsiniz.

Aşağıda yer alan formdaki bilgileri doldurarak maskenizi ücretsiz temin edebilirsiniz. 

Vatandaşlarımıza her hafta “1” paket (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır. 

Adres bilginizi doğru girdiğinize emin olun.

PTT kadro ile ücretsiz olarak taşınacaktır.

EKREM İMAMOĞLU’DA SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Ücretsiz maske temini ile ilgili İsatnbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, resmi Twitter hesabından paylaşım yaptı.

İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

“ Sağlığımız için zorunlu olarak bulunduğumuz toplu taşıma araçlarında ve ortamlarda lütfen maske kullanalım. T.C Sağlık Bakanlığı ile T.C Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın kararıyla online olarak ücretsiz maske temini sağlanmakta. Lütfen talep ediniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu