Güncel

Corona virüsü salgınında özel okul ücretleri ne olacak?

Ülkemizde de corona virüsü tespit edilmesinin ardından önlem amaçlı okullar tatil ilan edilmişti. Çocukları özel okullarda eğitim gören veliler bu süreçte nasıl bir yol izleyeceklerini merak etmekte. Türkiye Özel Okullar Derneği konu ile ilgili açıklamada bulundu.

Corona virüsüne karşı alınan önlemlerin başında okulların tatil edilmesi kararı yerini aldı. Okulların tatil edilmesi kararıyla çocukları özel okullarda eğitim gören veliler nasıl bir yol izleyeceklerini merak ediyor. Türkiye Özel Okullar Derneği merak edilen konular hakkında açıklamalarda bulundu.

Yapılan açıklama derneklerin toplanarak , özel eğitim veren kurumların, öğrenci ve  velilerin zarar görmemesi için bir yol haritası belirlendi. Özel okulları temsil eden dernekler Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile toplantı yaparak yol haritalarını belirlediler. 

Bu süreçte özel okulların izleyeceği yol şu şekilde:

  • Özel okullar eksik kalan eğitimi okullar açıldığı zaman yüz yüze eğitim vermeleri yönünde karar aldığı bilgisi açıklandı.
  • Özel okullar veliler ile yaptıkları sözleşmelerin gereği olan yüz yüze eğitimi okullar açıldıktan sonra tamamlayacaklar. Bu süre içinde öğrencilere yemek ve servis hizmeti sağlanacak ve ayrı bir ücret talep edilmeyecek.

Okulların açılması yeni eğitim sezonuna sarkarsa nasıl bir yol izleneceğine  dair bir ifade açıklamada yer almadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu