Güncel

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

ÖĞRETMENE MEKTUP

Küçücük bir çocukken tanıştım sizinle. Annemin, babamın beni emanet ettiği bir melektin sanki. Yine de kolay olmadı benim için. İlk gün okula gelmek, sizinle tanışmak .Korkuyordum hemde çok korkuyordum. Bambaşka bir dünyaydı sanki okul, kurallar bambaşka, insanlar bambaşka. Ya oynarken düşersem beni kim kaldıracaktı? Yada karnım ağrıdığında kime söyleyecektim? Ya dersleri anlamakta zorluk çekersem, ya da arkadaşlarım beni sevmezse.

 Korkmam için çok sebep vardı, annem ve babam da olmayacaktı yanımda.

Ama okulun ilk günü sizi gördüm, gülerek bakıyordunuz bana, öyle yalandan bir tebessüm değil, gözlerinizin içi parlıyordu. Adeta,” korkma, ben varım, beraber tüm korkularının üstesinden geleceğiz” diyordu. Öylede oldu.

 Koşarken düştüm, (koşmadan yürümem konusunda beni çok uyardınız) ilk siz koştunuz yanıma, annem gibi şefkatle kaldırdınız, babam gibi güvende olduğumu hissettirdiniz.

Üşüdüm, öğrencilerinizin ısınması için ne gerekiyorsa yaptınız. Bazen boyacı oldunuz, badana yaptınız, bazen duvar sıvacısı. Sahi öğretmenim size okulda bunlarıda öğretiyorlar mı? Ben oyun çocuğu olduğum için, kurallara uymakta bazen zorlandım. Sabırla, defalarca anlattınız, çünkü kurallar yine benim iyiliğim içindi..

Bazen zor öğrendim, arkadaşlarımdan geri kaldım. Sabırla yeniden yeniden anlatıp anlamamı sağladınız. Çünkü en iyi siz biliyorsunuz, her çocuğun aynı olmadığını.

Farklı yeteneği olanlar vardı, hepsini keşfettiniz, hatta bazılarını ailelerinden  önce farkettiniz. Bazende öğrenciniz okula gelmesi için, ailesine karşı da mücadele ettiniz.

Sahi öğretmenim, sizin aileniz, çocuğunuz yok muydu, sadece biz mi vardık? Günün her saatinde aradığımızda nasıl bizimle ilgilendiniz?

Bunca fedakarlığın tek amacı; öğrencilerinizin başarılı, saygılı, ülkesine faydalı bireyler olması, biliyorum öğretmenim.

Öğrencilerinizin başarısını gördükçe, mesleğine yeni başlamış öğretmen gibi heyecanla dolduğunuzu, öğrencilerinize iyi bir kılavuz olabilmek için nasıl çaba sarfetiğinizi de görüyorum.

İyi bir öğretmene denk gelmek, bir öğrencinin en büyük şansıdır.

ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu