Din

Mide Ağrısı – Mide Hastalığı İçin Hangi Dua Okunur? Mide İçin Okunacak Dua

Mide ağrısı, mide yanması, ekşimesi toplumda en sık rastlanılan hastalıklardan biridir. Mide hastalıklarının birçok nedeni olabilir. Bu gibi şikayetler durumunda mutlaka doktora gidilmeli, şikayetin nedeni öğrenilerek, uygun tedavi yapılmalıdır. Ancak duaların yaşam döngüsünde büyük yeri vardır. Doktorun uygun gördüğü tedavi dualarla desteklenebilir. Mide ağrısı, mide yanmasına hangi dua okunur. Gastrite hangi dua okunur. Mide ağrısı için okunacak esma hangisidir. Tüm merak edilenleri sizler için derledik…

Mide Ağrısı İçin Dua

Mide ağrısı, mide hastalıklarında Hucurat suresi okunabilir. Şifa niyetiyle okunan Hucurat suresi, yedi gün, yedi defa suya okunur. Her gün yedi kere okunan su hasta kişiye, şifa niyetiyle içirilir. İlaçların ve duanın vesilesi, Allah’ın izni ile kişinin mide şikayetleri şifa bulacaktır.

Gastrit – Reflü İçin Dua

Gastrit ve reflü, en sık şikayet edilen mide hastalıklarının başında gelir.  Doktorun verdiği tedavi dışında Allah’ın (c.c) güzel isimlerinden biri olan “Ya Rezzak” esması okunabilir.

Mide hastalıkları için “Ya Rezzak” esması 308 defa okunması önerilir. Mide hastalıkları için okunacak olan esmaül hüsnayı, 308 defa okuyamayanlar istediği kadar okuyabilirler.

Mide Duası

Peygamber efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem), hasta ziyeretine gittiği bir gün, hastanın ağrı şikayetinin çok olduğunu görmüştür. Hazreti Muhammet (sallahü aleyhi ve sellem) bunun üzerine şu duayı tavsiye etmiştir: 

“Ağrıyan yeri sağ elin ile yedi kere mesh eyle! Her defasında -E’ûzü bi’izzetillahi ve kudretihi min şerri mâ-ecidü ve ühâzirü- oku!” demiştir.

Mide Bulantısı İçin Hangi Dua Okunur?

Mide bulantısı, hamilelik, enfeksiyon yada başka bir nedenle yaşanabilir. Hamilelikte yaşanan mide bulantısı, çoğu zaman normal kabul edilir, doktor ilaç önermeyebilir. Özellikle hamilelerin yaşadığı mide bulantısı için duaların şifasına başvurulabilir.

Mide bulantısı için bahsettiğim dua ve esmaül hüsnalar okunabilir.  Hamilelik bulantısı yada diğer bulantılar için şu dua da okunabilir:

“Allahümme Rabbennasi Ezhib”l be”se Rabbin”nasi esfi ve entes”şafi la şifae illa şifauke , şifaen la yügadiru sekama” Anlamı: “Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifa ver, çünkü şifa verici sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle şifa ver ki hiç bir hastalık bırakmasın”

Mide Ağrısı İçin Zikir

Mide ağrısı, mide şişkinliği, bulantı, gastrit, reflü şikayetleri için “Ya Rezzak” esması zikir olarak okunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu