Din

Mehabbet Salatı Nedir, Nasıl Okunur? Mehabbet Salatı Faziletleri Nelerdir?

Mehabbet salatı, peygamber efendimize okunan, okunması çok faziletli salavatlardan biridir. Birçok kişinin okuyarak tecrübe ettiği denediği mehabbet salatı nedir? Mehabbet salat nasıl okunur, faziletleri nelerdir?

Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa’ya (sallallahu aleyhi ve sellem) okunan salavatlardan biri de mehabbet salatıdır. Her türlü sıkıntı, dert için okunması tavsiye edilen bir duadır.

Mehabbet Salatı Nedir?

Sıkıntıların bitmesi, darlık ve dertlerin ortadan kalkması, her türlü şerden korunmak için okunan salavatı şeriflerden biri de mehabbet salatıdır.

Mehabbet Salatı Nasıl Okunur?

Bu salavatı şerif 3,7,11, 41, 313, 1000, 4444 defa okunması tavsiye edilir.

Allâhümme Salli Alâ Seyyidina Muhammedin bi kaderi hübbike fihi ve zidni ya Mevlaya hübbe fiyhi ve bi cahihi indeke ferric  anni ma ena fihi İlahi! la eselüke raddel  gadai bel eselükel lütfe fiyhi ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.”

Mehabbet Salatı Anlamı

Manası: “Ey Allâh! efendimiz  Muhammed’e onu sevdiğin kadar salat-ı selam eyle. Ahl-i Beytine ve sahâbesine  de salat-ı selam eyle. Ey Benim Mevlâm Benim ona karşı olan sevgimi ziyade eyle, onun senin katında  makamı hürmetine içinde bulunduğum sıkıntıyı benden gider. İlâhi! Ben senden (benim hakkımda yazdığın) kaderi geri çevirmeni istemiyorum, lâkin bana yazdıklarında lütuf(kolaylık ve  yumuşaklık) ile muamelede bulunmanı diliyorum.” Amin

Mehabbet Salatının Faziletleri Nelerdir?

  • Bu salavat maddi sıkıntılar için okunur.  Okumaya devam eden kişinin Allah’ın (c.c) izni ile rızkı artar, maddi sıkıntılardan kurtulur.
  • Sıkıntıların bitmesi için bu salavat okunur.
  • Hastalıklara şifa bulmak için bu salavatı şerif okunur.
  • Okuyan kişinin  tüm dert ve sıkıntıları biter.
  • Her türlü bela ve kazalardan kurtulmak için bu dua okunur.
  • Kişiler arasındaki muhabbetin artması için bu salavat okunur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu