Haber

Kraliyet üyeleri yine kızdırdı: İkisininde cezalandırılması istendi

İngiliz kraliyet ailesinin attığı her adım büyük dikkat çekiyor. Özellikle, tahtın büyük adaylarından olan Prens William ve eşi Kate Middleton. 

Son olarak Prens William ve eşinin yaptığı bir gezi tartışmalara neden oldu.

Kraliyet ailesi üyeleri, başta sağlık çalışanları olmak üzere Covid 19 pandemisi de görev alan kişilere moral gezisi düzenledi.

Kraliyet treni ile çıkalına bu gezi, coronavirüs ile savaşan halka moral vermek amacıyla düzenlendi.

Ancak, iyi niyetli bu gezi bazı kesim tarafından hoş karşılanmadı. Prens William ve eşi  Kate Middleton, pandemi yasaklarını çiğnemek ile suçlandı. Britanya’da, Covid 19 bakımından, 3. ve 4. derecede risk altında olan bölgelere seyahat yasağı var. Prens ve eşinin ziyaret ettiği İskoçya ve Galler de bu yasak kapsamında yer alan bölgelerden. 

Yasağa rağmen Cambridge çifti İskoçya ve Galler de Corona virüs ile savaşta hizmet verenlere moral ziyareti düzenledi.

Bu ziyarete olumlu bakanların yanı sıra, ziyaretin yanlış olduğunu ve İngiliz Kraliyet ailesi üyelerinin ceza alması gerektiğini savunanlar oldu.

Sosyal medyada bu konuda yorum yapan bazı kişiler “Neden seyahat yasaklarını hiçe sayan kraliyet ailesi üyesi ziyaretçilerimize ceza vermiyorsunuz? Kraliyet ailesi bu yasaklardan muaf mı?” gibi yorumlar yaparak, polis teşkilatını etiketledi.

Cambridge çiftinin gezinin bazı bölümlerinde maske kullanmaması, tartışmaları daha da alevlendirdi. Maske kullanmayan çifte “hem kendi sağlıklarını, hem de halkın sağlığını hiçe sayıyorlar, sorumsuz davranıyorlar” gibi yorumlar yapıldı.

Prens William ve Kate Middleton’un gezisi 3 sürmesi planlanıyor. 

Çift, geziyi kraliyet treni ile yapıyor, Prens ve Kate Middleton tren şartlarından dolayı eyrı vagonlarda yattığı edinilen bilgiler arasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu