Sağlık

Kışın Hangi Meyve Ve Sebzeler Yenilmeli

Kış mevsimine uygun yiyecekler tüketmek çok önemli Serada yetişen besinler kışın çok cazip gelebilir ancak mevsimine göre yenmediği zaman içindeki vitamin ve minerali alamayız.Kışın bol bol bağışıklık sistemimizi güçlendirecek bizi koruyacak yiyecekler tüketmeliyiz.

Ispanak

İçindeki potasyum, magnezyum, sodyum, demir, çinko bakımından çok değerlidir. A,C,E vitaminleri içerir. Göz sağlığını ve kemik oluşumunu dengeler.

Elma

Elma kanserli hücrelerden koruyucu etkiye sahiptir. Bağışıklığı güçlendirici etkisi vardır.Kalbi korumaya yardımcı olur. Elmayı tükettikten sonra tokluk hissi verdiği için kilo vermede yardımcıdır.

Lahana

Bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye sahiptir.İçerisinde bulunan A,C ve K vitaminleri sayesinde koruyucudur.Kan basıncını dengede tutma özelliği vardır.Pişirerek veya turşusu yapılarak tüketebiliriz.

Muz

Sağlık açısından A,E,C ve K vitaminleri vardır.Potasyum içerir. Sindirim sistemi için idealdirAyrıca ishal problemi olanlar tüketerek bu sorundan kurtulabilir Lif kaynağı açısından önemlidir. Kalbi ve beyni sağlıklı tutar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu