Püf Noktalar

KEÇELİ KALEM LEKESİ

Çocuklu evlerin büyük problemlerinden biri de keçeli kalem lekeleri dir. Küçük ressamlar her buldukları kalemi kullandıkları gibi keçeli kalem kullanmayıda çok severler. Tabi bu durum anne ve babaların çok hoşuna gitmeyebilir. Evde, eşyalarda olan keçeli kalem izlerinden nasıl kurtuluruz?

Keçeli kalem lekesi nasıl çıkar?

Koltuk ve kıyafetlerde oluşan keçeli kalem lekesini çıkarmak için, hemen müdahale etmek çok önemli, erken müdahale edilen leke daha çabuk çıkar. Keçeli kalem lekesini çıkarmak için aseton veya alkol  kullanılır. Bir parça pamuğun üstüne aseton veya alkol dökülür, bu pamukla leke silinir. Dikkat edilmesi gereken, keçeli kalem lekesini   dağıtmadan, bastırarak silmek.

Deri koltuklarda oluşan keçeli kalem lekesini çıkartmak için, lekeli bölge önce beyaz sabunla silinir. Daha sonra lekenin üstüne saç spreyi sıkılır ve en son olarak diş macunu ile fırçalanır.

Giysilerde oluşan keçeli kalem lekesini bulaşık makinesi parlatıcısı kullanarak çıkarabilirsiniz. Yapmanız gereken lekenin üstüne bulaşık makinesi parlatıcısı dökerek, lekeli bölgeyi ılık suda yıkamak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu