Haber

İlaca Zam Geldi

Sağlık Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun14 Şubat 2020 tarihli Fiyat Değerlendirme Komusyonu’nda; tıbbi ilaçlara zam yapıldı Zam oranı yüzde 12.10 olarak açıklandı.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Değerlendirme Komisyonu’nda yapılan açıklama şu şekilde;

Beşeri Tıbbi Ürünlerin Fiyatlandırılmasına Dair Kararın 2 ınci maddesinin ikinci fıkrası gereği 2020 yılı için beşeri tıbbi ürünlerin fiyatlandırılmasında kullanılan bir(1) Avro değeri 3,4037 TL’den 3, 8155 TL’ye artırılmıştır.

Beşeri Tıbbi Ürünlerin Fiyatlandırılmasına Dair Kararın 2 nci maddesinin  yedinci fıkrasında bahsi geçen 11,75 TL ve 6,15 TL değerleri, Beşeri Tıbbi Ürünlerin Fiyatlandırılmasına Dair  Kararın 2 nci maddesinin onuncu fıkrası gereği Avro değerinde yapılan değişiklik oranında artırılarak 13,17 TL ve 6,89 TL olarak güncellenmiştir.

Zamlı fiyat 19 Şubat Çarşamba gününden itibaren geçerli olacak

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Değerlendirme KomisyonuNdan yapılan açıklamanın devamında şu ifadelere yer verilmiştir;

Geçerli olacak yeni depocuya satış fiyatının, mevcut depocuya satış fiyatının eski Avro değerine bölündükten sonra yeni Avro değeri ile çarpılarak hesaplanması kararı alınmıştır.

Yeni fiyatlar 19.02.2020 tarihinden itibaren geçerlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu