Haber

Son dakika… Atatürk Havalimanı hastaneye çevriliyor, maskeler marketlerde ücretsiz dağıtılacak!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi corona virüsüne karşı alınan önlemler kapamında bugün ikince kez toplandı. Video konferans yöntemiyle yapılan toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tedbirleri açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın açıklamalarının ana başlıkları şu şekilde:

-Para ile maske sayışı yasaktır. Marketlerde verilen maskeler ücretsizdir. Salgın bitene kadar yeterli maske stokumuz vardır.

-Evlerimizden dışarıya çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımızın 3 adım veya 2 metre mesafeden daha yakın bulunmamalarını önemsiyoruz. Her şehrimizde bulunan il hıfzıssıhha kurumları ile pandemi kurulları gerekirse ilave tedbirleri geliştiriyor.

-Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe’deki bir yer 1000 odalı hastane yapıyoruz. 45 gün içersinde buraları bitireceğiz tamamıyla halkımızın hizmetine sunacağız.

-Hiçbir geliri olmayan vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum; valilik veya kaymakamlıklarımıza telefonla durumunuzu anlatmanız halinde devletimiz her türlü desteği size verecektir.

-İnfaz düzenlemesi inşallah yarın TBMM Genel Kurulunda görüşülmeye başlanacak.

-Kredi geri ödemelerindeki süreyi 90 günden 180 güne çıkararak takip sürelerini uzattık.

-KOSGEB geri ödeme desteklerinden faydalanan 136 bin işyerine Haziran’a kadar banka kredi ödemelerini de erteleme imkanı sağlıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu