Haber

Giresun’da Heyelan

Giresun’un Dereli karayolu Duroğlu belde girişinde Sivas’a ulaşımın sağlandığı kara yolunda, yamaçtan düşen kaya parçaları heyelan sonucunda yola sürüklendi.

Ulaşıma kapanan yol kaya parçalarının temizlenmesi ile tekrar açıldı. AFAD ekipleri bölgede inceleme başlattı. Polis ve Jandarma ekipleri de güvenlik önlemi aldı.

Giresun Duroğlu Heyelan
Giresun Duroğlu Heyelan

Duroğlu Belde Belediye Başkanı Halil Çetin ” Heyelanın olduğu yamaçta daha önce de toprak kayması ile ilgili belirtiler yaşandığını söyleyen Halil Çetin, ‘ Bir risk bir tehlike görünüyordu. Bazen taşlar aşağı düşüyordu. Karayolları daha önce çalışma yapmıştı. Göz önünde bulunan yer olduğu için önlemimizi daha önceden almıştık. Ama başka da yapacak bir şey olmadı.” dedi.

Halil Çetin heyelan gerçekleşmeden tedbirimizi aldık. ” Ekiplerimiz oradaydı. Heyelan olurken videoya çektiler. Çok şükür can kaybı olmadı. Sabah saatleri olduğu için okul servisleri, diğer vatandaşlar olmak üzere hareketli saatler herhangi bir aksilik olmadı. Bu yüzden şükrediyoruz’ dedi.

Bölgede fırtınanın olduğunu söyleyen Halil Çetin mahallelerinde çatıların uçtuğunu, ağaçların devrildiğini, telefon hatlarının yıkıldığını ve de elektrik kesintilerinin yaşandığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu