Haber

Flaş karar! AVM’lerin saati değişti

Tüm dünyayı tehdit altına alan corona virüsüne karşı alınan tedbirler arasında AVM’lerin çalışma saatleri değiştirilmesi yerini aldı.  Alışveriş Merkezi ve Yatırımcıları Derneği, AVM’lerin saat 12.00-20.00 arasında çalışması kararını aldı.

Türkiye’de corona virüsü tespit edildikten sonra, virüse karşı önlemler son hızla alınmaya devam ediliyor. İnsanların kalabalık olarak bulunduğu yerlerde önlemler olağanüstü seviyeye çıkarıldı.

Okulların da tatil edilmesinden sonra, AVM’lerin çalışma saatleri kısaltıldı.

 Alışveriş Merkezi ve Yatırımcılar Derneği, bugün corona virüsüne karşı önlemleri konuşmak için toplandı. Alışveriş  ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş başkanlığında yapılan toplantıda corona virüsüne karşı önlemler alındı.

Çalışma Saatleri Değişti

Alışveriş Merkezi ve Yatırımcılar Derneğinin yaptığı toplantıda, AVM’lerin çalışma süreleri kısaldı. Daha önce 10.00-22.00 arası olana çalışma saatleri 12.00- 20.00 arası olarak değiştirildi.

Ayrıca AVM’lerin çocuk oyun alanları kapatılıp dezenfekte edilmesine karar verildi.

Çalışanlara Yıllık İzin

Alışveriş Merkezi ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Altaş şu açıklamaları yaptı:

“AVM’lerimize kiracılarımızla da görüşerek öğlen 12.00 ila akşam 20.00 saatleri arasında geçerli olacak esnek çalışma saati uygulaması için tavsiye kararı alınmıştır. 

Ancak bu tavsiye kararının istihdamı olumsuz etkilememesi için yıllık izinler kullandırılarak bu uygulamanın yapılması önerilmiştir.

Bu sayede AVM’lerdeki çalışanlarımız için de birbiriyle temas etmeyen ayrı gruplar oluşturarak; hizmetin hem hijyenik hem de kesintisiz devam etmesi sağlayacağız.”

Tüm alışveriş merkezlerinde  dezenfeksiyon çalışmalarından, çalışanlara maske tedariğine kadar geniş çaplı önlemler alındığının altını çizen Altaş, halkı bilgilendirici videoların AVM’lerdeki ekranlarda ve halka ulaşabilecek tüm mecralarda yer alacağını da vurguladı.

Ayrıca AVM’lere girişlerin daha sıkı kontrol edileceğini de  belirtti. 

Çocuk Alanları Kapalı Olacak

Prof. Dr. Hüseyin Altaş ayrıca şu bilgileri verdi:

“Okulların tatil edilmesi ile toplumda oluşan paniğin farkındayız. Biz de bu süre içinde geçerli olacak şekilde AVM’lerin kapalı çocuk alanlarının ve etkinlik alanlarının kapalı tutulmasını tavsiye ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu