Yaşam Tarzı

Evde Yapabileceğimiz Spor Hareketleri

Herkes bir şekilde kilo vermek için çabalar, diyet yapmaya başlar veya spora giderek zayıflamaya çalışır. Bunun için evde kolay ve ter attıran birkaç spor hareketleri ile zayıflayabilirsiniz. Spora bahane yok.

İlk önce ısınma hareketleri ile başlayabilirsiniz;

  • Olduğun yerde koşarak ısınmaya başlayabilirsin.
  • Dizlerini yukarı doğru çekerek elinle sınır belirleyip olduğun yerde koşabilirsin.
  • Bacaklarını yana doğru açıp kollarınla aşağı çapraz şekilde inerek kelebek modeli yapabilirsin.

Karın (Mekik)

Nefes alıp vererek bunu 10 kez tekrar edebilirsin. Karnında oluşan sıkılaşmayı hissederek 30 saniye dinlenme molası verebilirsin.

Kalça Bacak (Yana Bacak Kaldırma)

Bu işlemi 10 kez tekrarlayın ve sonuncuya gelince bacağınızı yukarıda bekletip sallayarak, kalça ve bacakların yanmasını daha iyi hissedebilirsin. 30 saniye dinlenme molası verebilirsiniz.

Sırt Omurga (Superman) hareketi

Bu hareket ile tek bir bacak üzerinde dengeyi sağlamaya çalışarak vücudunu kontrol edebilirsin.10 kez tekrar ederek ve doğru nefes alıp vererek bu işlemi gerçekleştirebilirsin. Bitirdikten sonra 30 saniye dinlenebilirsin.

Kollar Omuz Ve Göğüs (Omuz Öne Açış)

Kolları öne doğru yukarı kaldırarak bu işlemi de 10 kez tekrar edebilirsin.Kollarının nasıl çalıştığını göreceksin ve eğer dambılın yoksa bir su şişesi ile de yapabilirsin. Su şişesi de yoksa ellerinle de yukarı kaldırıp indirebilirsin, ve 30 saniye dinlenme yapabilirsin.

Kalça Bacak (Squat)

Bu işlemi de 10 defa yaparak, kalça ve bacakların çalışmasında etkin bir rol oynayabilirsiniz. Eğer düzenli bir şekilde yapılırsa etkisini göreceğinizden eminim. 30 saniye dinlenme ile sonlandırılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu