Haber

Nobel Ödüllü Doktordan Kansere Yeni Çözüm

Kanser tedavisi için yeni bir dönem başlatan Nobel ödüllü Alman Doktor Robert Gorter hastalarının vücut ısılarını yükselterek kanser yapılı hücrelerini öldürüyor. İstanbul’da Türk hastalarıyla da bir araya gelen Robert Gorter’ın tedavisi tüm dünyada kabul gören bir yöntem.

Cologne Tıp Merkezi Doktoru Robert Gorter tedavi yöntemi ile ilgili şunları söyledi. ”Vücut ısısını 42- 43 dereceye yükseltiyoruz. Hasta yüksek ısı makinesinin içine alınarak böylece bağışıklık sistemi uyarılmış oluyor. Ardından D hücreleri veriliyor. Bu hücreler bir iğne ile ya da bazen daha etkili olması için damar yolundan tümörlü alana veriliyor. Üç saatte bütün vücuda yayılıyor.” Alman Doktor bu tedaviyi ilk olarak kendisinde denemiş. Isı tedavisi sayesinde kanserden kurtulan Robert Gorter farklı uygulama yöntemi ile ilk kez kendisinde denemiş. 1976 yılında tıp fakültesini bitirdiği zamanlarda kansere yakalanmış. Teşhiste kanserin 4. aşamasında olduğu saptanmış.

Onkologların ifadelerine göre 3 ay ömrü varmış. Ama Alman Doktor buna inanmayarak kendisi farklı araştırmalar yapmaya başlamış. Kemoterapi ve radyoterapi gibi geleneksel tedavi yöntemlerine inanmamış. Kendisi doktor olduğu için ateşin bağışıklık sistemini güçlendiren bir etkisi olduğunu bildiği için bu konuda bir karar vererek vücut ısısını bilinçli olarak yükseltti. Bağışıklık sistemini kamçılamasıyla bilinen ökse otu ekstresini kendi kanına şırınga ederek bir tedavi uyguladı. Umutsuzluğu bilmemesi ve pozitif düşünme yöntemlerinin katkısı ile birlikte kanseri bir yıldan daha kısa süre içinde yendi. Bu tekniği bütün kanser hastalarına uygulamaya adadı. 30 yıldır kurucusu olduğu Köln Tıp Merkezi’nde ateş yani hipertemi tedavisi ile en ağır kanser hastalarına umut oldu.

Alman Doktor geliştirdiği tedavi yöntemini şöyle açıklıyor. ”Tıbben şunu biliyoruz ki vücut ateşlenmeye başladığında bağışıklık savunma ordusunun tümü faal hale geçer. Hafif bir ateş bile vücutta aktif bir şekilde dolaşır ve bağışıklık hücresi sayısını iki katına çıkartır. Biz ateşlenmeyi kötü bildiğimiz için ateşimiz çıktığı zaman ateşi düşürmeye çalışırız. Aslında tam tersidir gerçek. Yeni doğan bir çocuk hayatının ilk yıllarında ortalama yedi viral enfeksiyon geçirir. Çocukluğu boyunca da ateşlenmeye sebep olan diğer hastalıklara yakalanır. Bu ateş evreleri sayesinde gelecekte karşılacağı kanser gibi hastalıklardan koruyacak olan bağışıklık sisteminin gelişimini başlatır.” diye söyledi.

Tedavi haftada 2 seans olmak üzere 24 hafta uygulanıyor. Bazı hastalar için 12 hafta da yetiyor. Alman Doktor’un Türk hastaları da tedaviden memnun. Cilt Kanseri Hastası: ”Bir yıl boyunca kemoterapi aldım. İki ay boyunca da radyoterapi aldım ama bunlardan hiçbir sonuç alınmadı. Bu tedaviye başladım ve 2 aydır bu tedaviyi alıyorum. İki ay sekiz haftalık bir sürede iki aşı oldu. Yararlarını gördüm” dedi. Meme Kanseri hastası da: ”Bu tedaviyi basın yoluyla öğrendim. Ben 4- 4,5 ay kadar aldım. 4 aşıyı olduktan sonra 1- 1 buçuk ay içinde Türkiye’ye dönüş yaptım.” diye konuştu. Robert Gorter, bu yöntemin doktor eşliğinde yapılması gerektiğinin özel olarak altını çiziyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu