Sağlık

CANLI BİR CİLDE SAHİP OLMAK İSTEYENLERE ÖNERİLER

Canlı ve parlak bir cilde sahip olmayı herkes ister. Gün içinde dışarda, iş yerinde, okulda yüzümüz ister istemez yağlanıyor ve cildimizde kirlilik hissiyatı oluşuyor. Yediklerimiz içtiklerimiz bu yağlanmayı etkiliyor. Ne kadar sağlıklı beslenirsek cildimizin de bir o kadar olumlu şekilde iyi olacağını söyleyebilirim. Evde yapabileceğimiz basit uygulamalar ile daha canlı bir cilde sahip olabiliriz.

Cilt Temizliği

Cildinizi soğuğa yakın bir suyla yıkayın. Sabah akşam olmak üzere günde iki kez yıkamak yeterli olacaktır. Doğal bir sabun varsa güzel bir şekilde köpürterek ve masaj yaparak yıkayın. Cilt yıkandığı vakit eğer yüzünüzde akne oluşumu varsa havlu ile kurulamak iyi gelmeyebilir. Yüz kurulama mendili olan ve cildi kurulayınca harika bir şekilde emen mendillerden kullanırsanız hem aile bireylerine akne oluşumu geçmez, hem de sizin cildiniz de daha temiz bir görüntü olur.

Limon Ve Karbonat

Bir tatlı kaşığı karbonatı küçük bir kaseye alın ve bir tatlı kaşığı da limon sıkın bu karışım sayesinde cilt temiz ve ferah bir görüntüye sahip olacak. Bu işlemi haftada bir kez yüzünüze masaj yaparak uygulayın ve 10 dakika bekletin.

Karbonatın içerisinde bulunan beyazlatma etkisi ile ten renginde açılma etkisi görülebiliyor.

Limon da ise asidik dengeden dolayı yüzü yakarak ciltte oluşan akneleri öldürmeye yardımcı oluyor.

Maya Maskesi

Bir tatlı kaşığı instant maya alın ve bir tatlı kaşığı da su ekleyin, isterseniz sütte ekleyebilirsiniz. 2 haftada bir yapabilirsiniz. 15 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın. İsteyenler yaş maya ile de yapabilir.

Maya maskesi ciltte oluşan akneleri ve siyah noktaları azaltmaya yardımcıdır.

Maya ile cilde derinlemesine temizlik yaparak daha parlak ve ferah hissedeceksiniz.

Maya sayesinde ciltte oluşan kirlenmeyi en aza indirebilirsiniz.

Düzenli bir şekilde uygulandığında ciltteki değişikliği fark edeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu