Seyahat

BOLU GÖLCÜK TABİAT PARKI

Şehrin gürültüsünden, karmaşasından uzaklaşmak için yer arayanların mutlu olacağı yer. Doğa ile iç içe olmak isteyenler, betonarmeden kaçıp, rahat bir nefes almak isteyenlerin tercih ettiği yer, Bolu Gölcük Tabiat Parkı.

GÖLCÜK TABİAT PARK

Bolu Gölcük Tabiat parkı, şehir merkezinin 13 km güneyinde bulunur. Gölcük tabiat parkındaki göl, esasında suni bir göldür. yükseltisi 1217 m olan gölün yüzeyi 4.5 hektar çevresi de 1.300 metredir. Gölcük tabiat parkında Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na  ait olan küçük bir “konuk evi “ bulunmaktadır. Konuk evine giriş serbest değildir. Konuk evinden başka, restaurant, kafeterya bulunur, ayrıca bungalov tarzı konaklama evleri de bulunur. Gölcük tabiat parkı, yürüyüş yapmak isteyenlerin bayılacağı bir alana sahiptir.Yürüyüş yapmayı sevenler, göl etrafında tam tur yürüyüş yapabilirler. Gölcük tabiat parkına araç girişi yasaktır. Yürüyüş yapmak isteyenler, şehrin gürültüsünden kaçıp, doğayla başbaşa kalmayı  dileyenler Gölcük Tabiat Parkını muhakkak görmeli. Ayrıca olta balıkçılık ve fotoğraf meraklıları da tabiat parkına bayılacaklar.4 mevsim de ayrı bir doğal güzelliğe sahip olan tabiat parkı, yaz ve kış ziyaret edilebilir.

Gölcük Tabiat Parkında piknik yapılır mı?

Tabiat parkı, piknik yapmak isteyen ziyaretçiler için müsait alanlarla dolu. Parkın içinde piknik yapmak için yerler, mangal yapmak için ateş alanları mevcut. Ayrıca restorant ve kafeler, kahvaltı ve yemek hizmeti vermekte.

Kamp yapmak mümkün mü?

Gölcük tabiat parkında kamp alanları mevcut. Kamp yapmayı düşünenler, kamp alanlarından faydalanabilirler. Ayrıca kamp alanının çevresinde işletmelerde hizmet vermekte.

  Gölcük tabiat parkına giderken,Bolu merkezin içinden geçilir. Bolu merkezin, kendine has güzelliklerle dolu görülmesi gereken bir çarşısı vardır. Gölcük tabiat parkına gidenlerin, Bolu çarşısını görmeleride tavsiye edilir.

Manzarası ve doğal güzelliği ile, mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yer, Gölcük Tabiat Parkı

User Rating: Be the first one !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu