BiyografiFutbol

Berat Özdemir Kimdir? Berat Özdemir Nereli, Kaç Yaşında, Hangi Takımda Oynuyor?

Futbol camiasında son dakika haberi olarak Berat Özdemir’in Trabzonspor’a transferi yer aldı. Gençlerbirliği kulübünde başarılı bir futbol sergileyen Berat Özdemir kimdir? Berat Özdemir nereli, kaç yaşında,  hangi mevkide oynuyor? Tüm merak edilenleri sizler için derledik…

Gençlerbirliği kulübünde forma giyen başarılı futbolcu, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor gibi büyük takımların transfer listesinde yer almıştı. Süper Lig’in büyük takımlarının yanı sıra yurt dışından da bazı takımlar Berat Özdemir’i takibe almıştı. Futbol camiasına son dakika haberi olarak ise, Berat Özdemir’in Trabzonspor ile olan transferi düştü. Bu transfer sonrası başarılı futbolcu hakkında merak edilen soruların cevabı aranmaya başladı. Berat Özdemir hakkında tüm merak edilenler.

Berat Özdemir Kimdir?

Tam adı, Berat Ayberk Özdemir olan genç futbolcu, 23 Mayıs 1998 yılında doğmuştur.  Futbol hayatına ise, 2008 yılında Gençlerbirliği kulübü alt yapısında başlamıştır. 

2016- 2017 sezonu devre arasında profesyonel futbolcu olmuştur. Bu sayede Gençlerbirliği’nin pilot takımında görev alarak, 2. Lig ekibi Hacettepe’de oynamaya başlamış ve Hacettepe’de bir buçuk yıl forma giymiştir.

Ardından, 2017- 2018 sezonunda  Gençlerbirliği A Takımında forma giymeye başlamıştır. 31 Ağustos 2018 yılında, Osmanlıspor ile oynanan maçta, ilk kez 1. lig maçında A Takım forması giyen Berat, Başarılı futbolu sayesinde büyük takımların dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Berat Özdemir Nereli?

Berat Özdemir, 23 Mayıs 1998 yılında Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde dünyaya gelmiştir.dünyaya gelmiştir. Başarılı futbolcunun babası Konyalı, annesi ise Trabzon Maçkalı’dır. Berat Özdemir, anne tarafından Trabzon’lu, baba tarafından Konyalı’dır.

Berat  Ayberk Özdemir Anne ve Babası Kimdir, Özel Hayatı

Berat Özdemir’in annesi diş teknisyeni, babası ise emekli askerdir.  Asker olan babasının mesleğinden dolayı sık sık yer değiştiren Berat Özdemir, ailenin tek çocuğudur. Sık sık taşınan bir ailede büyüyen genç futbolcu yurt dışında da yaşamıştır, bu sayede 4 dil öğrenmiştir. Berat’ın babasının tayini Atina’ya çıkmıştır. Berat Atina’da 2 yıl Fransız okulunda eğitim görmüştür. Türkiye’ye döndüklerinde ise yine Fransız okulunda eğitimine devam etmiştir. Ancak, genç Berat futbol ve eğitim hayatını beraber götürmekte zorlanmaya başlamıştır. Bu nedenle antrenman saatlerine uyum sağlayan bir okula kaydını aldırmıştır. Berat Özdemir eğitim hayatına Ankara Üniversitesi’nde devam etmektedir.  Berat, Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi antrenörlük bölümü öğrencisidir.

Berat Özdemir Yaşı, Boyu, Mevkisi

Trabzonspor’unn çiçeği burnunda futbolcusu 22 yaşında, 1.87m boyundadır. Sağ ayağını kullanan Berat Özdemir, orta saha ve ön libero mevkiinde oynamaktadır.

Berat Özdemir Hangi Takımlarda Oynadı?

  • 2008-2016 Gençlerbirliği altyapı
  • 2017 Gençlerbirliği
  • 2017-2018 Hacettepe( kiralık)
  • 2018-2020 Gençlerbirliği

Milli Takım Kariyeri

  • 2017 Türkiye U-19
  • 2018 Türkiye U-21

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu