Biyografi

Arda Güler Kimdir, Aslen Nereli, Nereden Geldi? Arda Güler Kaç Yaşında, Boyu Kaç, Hangi Takımda Oynuyor?

Son zamanların gözde futbolcusu, genç yetenek Arda Güler kimdir? Arda Güler aslen nereli, kaç yaşında, boyu kaç, nereden geldi, hangi takımda oynuyor? Tüm merak edilenleri sizler için derledik…

Genç yaşına rağmen başarılı bir futbol sergileyen Arda Güler futbol sevdalıların da merak konusu haline geldi. Büyük takımlarda forma şansı bulan bu genç yetenek, Helsinki gibi önemli futbol maçlarında kendini göstermeye başladı. Son günlerin gözde futbolcusu Arda Güler kimdir?

Arda Güler Kimdir?

Arda Güler, 25 Şubat 2005 yılında Ankara’ya bağlı Altındağ ilçesinde dünyaya geldi.  Daha çocuk yaşlardayken futbol aşkı kendini gösterdi. Başarılı futbolcu, henüz 9 yaşındayken Gençlerbirliği altyapısında forma giymeye başladı. Yeteneğiyle hemen kendini belli eden genç futbolcu, Gençlerbirliği futbol kulübünde 3 yıl forma giydi. Genç yetenek Arda büyük futbol kulüplerinin de dikkatini çekmeyi başardı. Gençlerbirliği’nde 3 yıl forma giydikten sonra Fenerbahçe altyapısına transfer oldu.

2019 Şubat ayında Fenerbahçe’ye transfer olan Arda Güler, 2021 yılında profesyonel sözleşmeye imza atarak, profosyonel futbol hayatına adıma atmış oldu.

Arda Güler Aslen Nereli?

2005 yılı Ankara doğumlu olan Arda Güler, ilkokulu ve ortaokulu Ankara’da okudu. Ankara Samiye Naim Eğitim Vakfı Ortaokulu’ndan mezun olduktan sonra, 2022 yılında İstanbul’da lise eğitimine başladı.

Arda Güler’in  Anne ve Babası

Arda Güler’in annesinin ismi Serap Güler,babasının ismi de Ümit Güler’dir

Arda Güler’in başarısında babası Ümit Güler’in oldukça büyük bir rolü vardır. Daha çocuk yaşlarda futbola olan merak ve yeteneğini ilk Arda Güler’in babası Ümit Güler farketmiştir. Küçük oğlunun futbola olan yeteneğini ve sol ayağını nasıl güzel kullandığını fark eden baba Ümit Güler, oğlunun elinden tutarak Gençlerbirliği Futbol Kulübünün yolunu tutmuştur. 

Fenerbahçe transferi sonrası oldukça mutlu olan baba Güler şunları ifade etmiştir:

Arda Güler’in Babası Ümit Güler:

“Oynadığı futbolun takdir edilmesi ve ona güvenilmesi ailece hepimizi gururlandırdı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.”

Arda Güler Kaç Yaşında?

Serap-Ümit Güler çiftinin oğlu olan Arda Güler, 25 Şubat 2005 doğumludur. Daha 9 yaşında, babasının da desteğiyle futbol hayatına başlamıştır.

Arda Güler Forma Numarası, Mevki

Genç yetenek, 13 Ocak 2021 tarihinde Fenerbahçe Futbol Kulübü ile iki buçuk yıllık profesyonel sözleşmeye imza atmıştır.

Fenerbahçe’de 25 numaralı formayı giyen Arda Güler 10 numara ve merkez orta saha mevkiinde, sol ayak ile futbol oynamaktadır.

Arda Güler’in Boyu Kaç?

Futbol sevenlerin merak ettiği genç yetenek Arda Güler, 1.75 m boya sahiptir. 

Arda Güler Nereden Geldi?

9 yaşından beri futbolun içinde olan başarılı futbolcu Arda Güler,  Gençlerbirliği altyapısında futbol hayatına  giriş yapmıştır. 3 yıl Gençlerbirliği forması giyen başarılı futbolcu ardından Sarı lacivertli forma için transfer olmuştur.

Arda Güler, Fenerbahçe’ye Gençlerbirliği’nden gelmiştir.

Arda Güler Hangi Takımı Tutuyor?

25 numaralı, sarı lacivertli forma giyen Arda Güler, daha küçük yaşlarda Fenerbahçe Futbol Kulübüne gönlünü kaptırmıştır. 

Arda Güler verdiği röportajlarda tuttuğu takımı şu şekilde açıklamıştır:

Arda Güler: “Çocukluktan beri ben Fenerbahçeliyim.”

Arda Güler Lakabı

Profesyonel futbol kulüplerinin altyapılarında forma giyen çocuklara “ikibuçukluk” lakabı verilir. İkibuçukluk ayrıca “top toplayıcı” çocuklara verilen isimdir.

Arda Güler, 13 yaşında Gençlerbirliği-Trabzonspor maçında top toplayıcı olarak yanı”ikibuçukluk olarak görev almıştır. Bu nedenle bir dönem bu lakapla anılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu