Yemek

Airfryer Tarifleri- Airfryerde Bülbül Yuvası Tarifi

Mutfakların en çalışkan aletlerinden biri son günlerin popüler mutfak yardımcısı airfryerler. Birçok farklı markanın ürünü olan bu aletler neredeyse her lezzeti pişirebilmekte. Peki “Airfryerde tatlı olur mu?” O zaman buyurun bu sorunun cevabına…

Airfryer Tatlı Tarifi

Sizleri bilmem ama benim mutfağımın en çalışkan aletlerinden biri airfryer. Hemen hemen her gün farklı airfryer tarifleri denemek için kullanmaktayım, hatta bazen birkaç defa çalışmakta.

Airfryer, tavuk, köfte, balık, kek favori tarifler arasında yer almakta. Peki “airfyerde tatlı olur mu?”

Bu sorunun cevabı için bülbül yuvası tatlısını hava fritözü içinde pişirdik, sonuç muhteşem oldu. 

O zaman buyurun tarife…

Airfryer Tatlı (Bülbül Yuvası Tarifi)

Airfryer bülbül yuvası tarifi için 4 adet baklavalık yufka, iç için fındık, ceviz ve bir yemek kaşığı tereyağ gerekli.

Baklavalık yufkayı hazır kullanabilirsiniz veya kendiniz elde açabilirsiniz. Bi ev baklavası açarken artan yufkalardan bülbül yuvası yaptık.

İki adet yufka üst üste konur. Yufkalar önce dörde dilimlenir. Biz tarifte kahve yanı lokmalık bülbül yuvası tercih ettik bu nedenle yufkayı 8’e böldük. Sizler dörde bölerek porsiyonluk tatlı yapabilirsiniz. 

Dilimlenen yufkanın üzerine fındık veya ceviz serpilir. İnce bir oklava ile sarılır, sonra büzülerek oklavadan çıkarılır. Büzülen tatlının iki ucu birleştirilir ve bülbül yuvası şekli verilir.

Airfryer kek ayarında altı ve üstü eşit derecede pişirilir.

Tercihe göre sütlü veya normal şerbet yapılır. Yada tercihe göre sadece pudra şekeri serpilir ve kurabiye gibi çıtır çıtır tüketilir. Dışı çıtır çıtır airfryer tatlı tarifi hazır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu