Haber

Son dakika… Ağrı’dan acı haber geldi

Bu sabah saatlerinde Doğubayazıt Gürbulak Gümrük Müdürlüğü’ne ait araca roketli saldırı oldu. Saldırı sonucu bir personel şehit oldu.

Ağrı Doğubayazıt ilçesinde bulunan Gümrük Müdürlüğüne ait personel servis aracına roketli saldırı düzenlendi.

Roketli saldırı personel servis minibüsünün tekerine denk geldi. Saldırı sonucu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir açıklamada bulundu. Açıklamasında yaralanan kişiler olduğunu belirtti.

Ancak ilerleyen saatler sonrası Ticaret Bakanlığı acı haberi duyurdu. Bakanlık saldırıda bir personelin şehit olduğu belirtildi.

Bir asker yaralandı

Roketli saldırının sonrası ileri derecede savunma tedbirleri alındı. Bölgede tarama faaliyeti yapan 1 askerin, teröristlerin önceden araziye yerleştirmiş olduğu patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralandığı öğrenildi.

Yaralanan askerin durumunun ciddi olduğu bildirildi ve helikopterle Erzurum’daki Atatürk Üniversitesi Yakutiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yapılan roket saldırısı sonucu sınır kapısına giden yol güvenlik dolayısıyla ulaşıma kapatıldı. Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerle çıkan çatışmanın sürdüğü öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu