Haber

ABD de korkunç manzara! Cesetleri üstüste gömüyorlar

Her gün 700’e yakın kişinin öldüğü ve 10 bin insanın coronaya yakalandığı New York’tan şok eden fotoğraflar yayınlandı.

Corona virüsünün görüldüğü andan bu güne kadar 161 kişi virüse yakalandı. Sadece New York ‘ta 7 binden fazla kişi virüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Hergün ortalama 700 kişinin yaşamamı yitirdiği New Yorg’ta hayatını kaybedenlerin gömüldüğü yerin görüntüleri yayınlandı.

Reuters haber ajansı, Hart Adasın’nda yanında bir hapishane olan boş araziye kazılan toplu mezar fotoğraflarını yayınladı.

İş makinelerinin kazdığı uzun ve derin çukura corona virüsü nedeniyle yaşamını yitirenler tabutlarla üst üste gömülüyor. Defin sırasında ölen kişilerin hiç bir yakını olmadığı da görünüyor.

Normalde adaya haftada 25 defin işlemi yapılırken,corona virüsü salgınından sonra gunde 25 defin işlemi gerçekleştiği öğrenildi.

Defin işlemi yapılacak cesetler önce ceset torbalarına ardından çam tabutlara konuluyor.

Tabutlara isimleri yazılarak defin işlemi gerçekleşiyor.

Cesetlerin daha sonra mezardan çıkarma ihtimaline karşı tabutlara isim yazıldığı öğrenildi.

Cesetlerin devada sogutuculu kamyonlarla taşındığı da edinilen bilgiler arasında.

Toplu mezar hâline gelen Hart Adası, 19.yüzyıldan beri kimsesi olmayan New Yorkluların gömüldüğü yer aslında. Bronx ilçesinin doğu kıyısında bulunan ve sadece tekne ile ulaşım olan bir adaya getirilen cesetler düşük ücretle çalışan mahkumlar tarafından gömülüyordu. Ancak salgın nedeniyle mahkumlar artık defin işlemi yapmıyor.

Defin işlemleri için sözleşmeli işçi alımları başladı.

CNN’e açıklama yapan yetkiler görüntülerin doğru olduğunu salgın sonucu ölen kimsesi olmayan kişilerin defin işleminin Hart Adasına yapılacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu