Haber

Son dakika…

4 asker şehit düştü

Barış Pınarı Harekatı bölgesinde düzenlenen bombalı saldırı sonucu 4 asker şehit düştü

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekat bölgesinde düzenlenen bombalı araç saldırısında 4 mehmetçiğin şehit düştüğünü bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

“Barış Pınar Harekat Bölgesinde, 8 Ocak 2019 tarihinde yol kontrolü sırasında meydana gelen bombalı araç saldırısı sonucunda 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz”

Barış Pınarı Harekatı kapsamında teröristlerden temizlenen Suriye’nin Resulayn şehrinin Güney bölgesinde bulunan kırsal Arbani Köyünde, kontrol noktasına teröristler tarafından bomba yüklü araç ile saldırı düzenlendiği bildirilmiştir. Olay sırasında inceleme yapmak için aracın yakınına giden İstihkam Astsubay Kıdemli Çavuş Sinan KÖSE, İstihkam Uzman Çavuş Erol YANIK, Piyade Uzman Onbaşı Halil KARAKOÇ ve Piyade Uzman Onbaşı Fatih AKBULUT şiddetli patlama sonucu şehit oldu. Patlama sonrasında Türkiye’den bölgeye ambulans gönderildi. Şehit olan askerlerin cenazeleri bölgeden alınarak Türkiye’ye getirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu