Haber

2020 YILINDA KAPADOKYA

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden olan Kapadokya bu yıl üst seviyelere gelerek yılda ilk kez 3 milyondan fazla turist ağırlamış oldu. 2020 yılında yeni rekor bekliyorlar.

Kapadokya; peribacaları, doğal kaya oluşumları, kiliseleri, balon turları ve zengin çeşitli aktiviteleriyle herkesi hayran bırakmaya devam ediyor.

Bundan önce 2014 yılında 2 milyon 851 bin 543 yerli ve yabancı olarak ‘altın yıl’ kabul edilmişti.

2019 yılında ise 3.5 milyonu aşkın turist ziyaret ederek ilklere imza atmaya devam ediyorlar.

İç Anadolu Bölge Yürütme Kurulu Nevşehir İl Temsilcisi Nazif Demir 2020 yılı sezon başında ön rezervasyonların yüzde 60 seviyelere ulaştığını söylemekte. Nazif Demir; güzel bir sezon geçirdiklerini, 2020 yılında fazla talebin olacağını ve şu an Uzak doğudan gelen turistlerin yoğunluk oluşturduğunu söyledi. Avrupa ve Amerika’dan gelen taleplerin de arttığını güzel sezon geçireceklerini bildirdi.

Kapadokya Turizm Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (KAPHİB) Meclis Üyesi Abdullah İnal sıcak hava balonlarının bölgeye büyük ölçüde katkısının olduğunu söylemiş oldu.

Bölgenin acente ve işletmeciliğini yapan İsmail Sucu’da bu yıl iyi bir gelir elde ettiklerini 2020 yılında Avrupa ülkeleri, Japonya ve Rusya’dan da gelebileceğini daha çok artışın olacağını söyledi. Kapadokya doğal güzelliklere sahip el değmemiş bir turizm şehri yabancılarında kendi kültürlerini ve geçmişlerini görebilecekleri bir yere sahip olduğunu” ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu